Notícies

Esteu aquí: Inici Notícies La XVIII Nit de l’Esport Cerverí reconeix els esportistes locals més destacats

La XVIII Nit de l’Esport Cerverí reconeix els esportistes locals més destacats

La Nit de l’Esport Cerverí 2015 va lliurar 36 guardons al mèrit esportiu i 5 premis de reconeixement en la seva gala anual, que va reunir més de 300 persones en representació de 26 entitats locals, en un exitós sopar al pavelló polivalent dissabte 28 de març.
La XVIII Nit de l’Esport Cerverí reconeix els esportistes locals més destacats

Guardonats a la Nit de l'Esport (foto Jordi Prat).

La vetllada la van presidir el paer en cap, Ramon Royes; el regidor d’Esports, Jaume Carcasona; el president del Consell Comarcal de la Segarra, Adrià Marquilles; la vicepresidenta de la Diputació de Lleida, Rosa Perelló; i el representants del Consell Català de l’Esport a Lleida, Joan Segura.

La Nit de l’Esport s’ha consolidat com la diada en què les persones integrants de les diferents entitats esportives locals comparteixen els èxits i les experiències de cada club, esportista o equip. Durant la vetllada es van projectar imatges d’entitats i d’esdeveniments esportius i es van lliurar els premis.

GUARDONS DE RECONEIXEMENT ALS MÈRITS ESPORTIUS (36)

1. PAULA CASTELLS LÓPEZ.
Subcampionat de Catalunya absolut en categoria femenina.

2. MARC MARQUEZ ALENTÀ, campió del món en categoria MotoGP

3. ÀLEX MARQUEZ ALENTÀ, campió del món en categoria Moto 3

4. HUGO FIGUERAS BLANCO (Fondistes de  Cervera)
1r   Marató del Priorat  - octubre 2014
2a posició Marató Vies Verdes Girona - 12 febrer 2014
2a posició Marató Vies Verdes Tortosa - 16 maig 2014
2a posició Marató Tarragona - 19 de gener 2014.

5. FERRAN JULIÀ I TOUS (Club Natació Cervera)

  • Campió d’Espanya aleví 14 anys en les proves de 100, 200, 400 i 1500 lliures.
  • Campió de Catalunya d’hivern Infantil en les proves de 100, 200, 400 i 1500 lliures.
  • Sots campió de Catalunya d’hivern Infantil en la prova de 50 lliures.
  • Campió de Catalunya Estiu Infantil en les proves de 100 i 1500 lliures.
  • Sots campió de Catalunya Estiu Infantil en les proves de 50, 200, 400 lliures i 200 papallona.
  • Campió al Campionat Provincial de Lleida en 200 i 400 lliures.
  • Campió de Lleida Absolut en 1500 lliures i 400 estils.
  • Campió de Lleida de la Lliga Infantil.

6. NÚRIA SÁNCHEZ AUGÉ (Club Natació Cervera)

  • Sots campionat de Catalunya d’hivern Infantil en 400 lliures.
  • Campionat al Campionat Provincial de Lleida en 400 lliures.
  • Sots campionat al Campionat Provincial de Lleida en 200 esquena.

7. LAIA TORRA POLLINA (Club Natació Cervera ).

  • Campiona de Catalunya Estiu Aleví en 200, 400, 800 lliures i 400 estils.
  • Campiona de Lleida de la Lliga Aleví 12 anys.

8. ORIOL PEDRÓS GÁMEZ (Club Natació Cervera)

  • Sots campió de Catalunya d’hivern Infantil en 100 esquena.
  • Campió al Campionat Provincial de Lleida en 50 esquena i 200 braça.
  • Sots campió de Lleida de la Lliga Infantil.

9. GUILLEM ORTIZ FOLGUERA (Club Natació Cervera)

10. ALBERT PIJUAN MARTÍN  (Club Natació Cervera)
Sots campió de Lleida Absolut en 1500 lliures

11. JUDIT ROSELL BARTOLÍ (Club Natació Cervera)
Campiona Provincial de Lleida en 200 braça.

12. AINHOA BENAVENTE LÓPEZ (Club Natació Cervera)
Campiona de Lleida Absoluta en 800 lliures.
Sots campiona de Lleida Absoluta en 400 estils.
Campiona al Campionat Provincial de Lleida en 200 papallona.
Sots campiona al Campionat Provincial de Lleida en 100 papallona.
Sots campiona de Lleida de la Lliga Absoluta.

13. ALDARA CARDENAS NAVARRO (Club Natació Cervera)
Campiona Provincial de Lleida  en 50 i 100 metres lliures.

14. JÚLIA ESPADA MARCO (Club Natació Cervera)
Júlia Campiona Provincial de Lleida en 200 metres lliures.

15. GEMMA VILLORBINA CANELA (Club Natació Cervera)
Sots campiona de Lleida de la lliga Infantil.

16. ALBERT NIUBÓ I FIGOLS (Club Natació Cervera)
Sots campió de Lleida de la Lliga Aleví 12 anys

17. ARIADNA OLIVA ABELLÓ ( Club Natació Cervera)
Sots campiona de Catalunya Estiu Aleví en 100 braça i 200 estils.
Sots campiona de Lleida de la Lliga Aleví 11 anys

18. NÚRIA CALDERA QUEVEDO (Club Natació Cervera)
Sots campiona de Lleida Absoluta en 800 lliures.
Sots campiona al Campionat Provincial de Lleida en 400 lliures.

19. IRIS FORT ANTOLIN ( Club Natació Cervera)
Sots campionat de Lleida Lliga Aleví 12 anys.

20. CARLA CARBONELL GUIM ( Club Natació Cervera)
Sots campiona de Lleida de la Lliga Benjamí 9 anys

21. MARTÍ FERREROL GUIM ( Club Natació Cervera)
Campionat de Lleida de la Lliga Benjamí 9 anys

22. CLUB BITLLES “LOS DEL HUERTO “
Sots campionat del grup 6 de bitlles catalanes

23. GENÍS LLORETA SALVADOR (Club Base de ciclisme terres de ponent)
Campió provincial
Campió de la Copa Lleida

24. EQUIP INFANTIL B ( Escola de Futbol Cervera)
Aquest grup es va proclamar campió del Grup de la segona divisió Aleví de futbol.

25. JORDI MONTRAVETA i MOYA. (Penya ciclista Cervera)

  • 1er classificat cadet Duatló d'Igualada.
  • 1er classificat cadet Duatló de l'Ametlla del Vallés.
  • 1er classificat cadet i Campió de Catalunya Duatló de Castellfollit de la Roca.
  • 2on classificat cadet Duatló de la Segarra.
  • 39e classificat al Campionat d'Espanya de Duatló a Avilés.
  • Campió d'Espanya de Duatló Cross a Altafulla.
  • 5e classificat al Campionat d'Espanya de Triatló Cross a Altafulla.

26. SERGI RODRIGUEZ BATISTA (Penya Ciclista Cervera)

Atletisme
-4t classificat a la cursa Sant Antoni de Barcelona amb més de 5.000 participants aconseguint la meva millor marca personal fins al moment amb 31'08"
-12è classificat a la Mitja Marató de Granollers amb 1h07'39"  aconseguint la meva millor marca personal fins al moment

Duatló
1r classificat al duatló de Banyoles, un dels més emblemàtics de Catalunya i puntuable pel Circuit català de duatló
2n classificat a la Duatló de la Segarra, prova puntuable pel Circuit català.
5 classificat al campionat d’Espanya de duatló d’elit

27. EQUIP PRE MINI FEMENÍ (Club Bàsquet Cervera)
Campiones de Lleida, guanyadores de la final a 4 provincial de la seva categoria.

28. EQUIP MINI FEMENÍ (Club Bàsquet Cervera)
Segona classificació final de la seva final a 4 territorial

29. EQUIP INFANTIL FEMENÍ (Club Bàsquet Cervera)
Subcampionat provincial de la seva categoria.

30. EQUIP JUNIOR FEMENÍ(Club Bàsquet Cervera)
Subcampionat provincial de la seva categoria.

31. EQUIP CADET FEMENÍ(Club Bàsquet Cervera)
Subcampionat provincial de la seva categoria.

32. EQUIP MIXT BENJAMÍ ( Club Esportiu Mas duran)
Ha assolit el Subcampionat de la lliga benjami mixta de Lleida per equips del trofeu McDonald's categoria argent

33. EQUIP INFANTIL FEMEMÍ ( Club Esportiu Mas duran)
S’han proclamat campiones del campionat de Catalunya per equips en categoria infantil femení, fase territorial.

34. EQUIP INFANTIL MASCULÍ ( Club Esportiu Mas duran)
Campions del campionat de Catalunya per equips categoria coure infantil masculí

35. BLANCA VALLÉS MEJIAS (B.G.pansalud &vitality)
Campiona de la Copa catalana ciclocross categoria elit (tot i per edat tenir llicència junior) a més sots campiona copa catalana internacional BTT junior.

36. PAQUITO VALLÉS MEJIAS (B.G.pansalud &vitality)
Guanyador diverses curses d’àmbit català i territorial cosa que l’ha portat a assolir el podi final al campionat de Catalunya ciclocross categoria infantil i al campionat de  Catalunya de BTT en categoria infantil de primer any.

GUARDONS DE RECONEIXEMENT de  LA SEVA ENTITAT ESPORTIVA  ( 5)

SANTI FIGUERAS BLANCO ( Fondistes de Cervera)

TERESA GELONCH CASTILLO ( Club Natació Cervera)

CLUB BITLLES AMETLLERS

VICTOR RAURET i DOMÈNECH ( FF Cervera - Segarra)

RAMON PONT BADIA ( Penya ciclista Cervera)

WRC MANAGENT