Notícies

Esteu aquí: Inici Notícies Cervera homenatja 46 esportistes i entitats locals

Cervera homenatja 46 esportistes i entitats locals

La 22a Nit de l’Esport va celebrar la seva gala anual, dissabte 26 de gener, durant la qual es va retre homenatge als esportistes cerverins més destacats de la temporada 2017-2018.
Cervera homenatja 46 esportistes i entitats locals

Esportistes premiats i autoritats (foto Jordi Prat).

Es van lliurar 41 guardons al mèrit esportiu, quatre reconeixements de dedicació a entitats esportives i el premi especial de foment i promoció de l’esport, que enguany es va atorgar a Josep M. Guàrdia com a reconeixement a la seva llarga i destacada trajectòria al capdavant de la Penya Ciclista de Cervera.

La Nit de l’Esport es va celebrar al pavelló polivalent, amb l’assistència de més de 300 persones en representació de 25 entitats esportives locals.

Va estar presidida pel representant territorial de l’Esport a Lleida, Joan Segura; el paer en cap de Cervera, Ramon Royes; el regidor d’Esports, Joan Prat; el vicepresident segon de la Diputació de Lleida, Gerard Sabarich; i el president del Consell Comarcal de la Segarra, Xavier Casoliva.

És una diada durant la qual les entitats esportives locals comparteixen èxits i experiències en un sopar. Es van projectar imatges d’esdeveniments esportius de la temporada 2017-2018, i el paer en cap, Ramon Royes, va mostrar les millores en les instal·lacions esportives de la ciutat els darrers anys i el suport de la Paeria de Cervera a entitats i clubs locals. Posteriorment es van lliurar els guardons.

Premis 22a Nit de l’Esport

PREMIAT/ADA

ENTITAT

MÈRIT ESPORTIU

Marc Marquez Alentà

Repsol Honda

Campió del mon de moto GP

1

Àlex Marquez Alentà

Estrella Galicia Marc VDS

Podi en diferents curses del mundial

2

Carlos Prat Sendra

 

Campió de Catalunya de motocròs

3

Ona Sociats

Truga Team

Spartan Race 2018:

- 1a Classificada provisional del Campionat d'Espanya d’Spartan Race

- 1a Classificada en les dues distàncies (Beast i Súper) a l’Spartan Race de Barcelona

- 1a Classificada a l’Ultra Spartan Race d’Andorra

- 1a catalana i espanyola al Campionat del món disputat a Califòrnia (USA) i 35 de la general

- 1a catalana i espanyola al Campionat Europeu d’Spartan Race disputat a Morzine (França) i 16a de la general

- 7a al Campionat del món per equips d’Spartan Race disputat a Califòrnia (USA)

- 3a a l’Europeu d’Spartan Race per equips disputat a Morzine (França)

 

Trail 2018:

- 2a classificada a la Marató del Cap de Creus

- 3a classificada en parelles mixtes al Trail Rocacorba

- 1a classificada provisional de la lliga dels Altiplans

- 1a classificada Trail Crestas del Infierno

- 1r classificada Trail de l'Era

- 1a classificada Santrunmon

- 2a a la Marxa dels Castells

 

4

Conjunt Swim

Kodokan

2 classificades a la fase final dels campionats de Catalunya en edat escolar

5

Conjunt Carrusel

Kodokan

Medalla d'or en la primera fase del campionat de Catalunya en edat escolar

6

Júlia Prat Escolà

Kodokan

Subcampiona al circuit lleidatà provincial a nivell escolar de la temporada 2017-2018

7

Jordi Montraveta

Club triatló Cervera

Campió da Catalunya i Espanya de triatló campió espanya duatló cros sub23

 

8

Hugo Figueras

Fondistes de Cervera

Victòria a la Marató de Girona

9

Gerard Cabestany

Club triatló Cervera

Centre excursionista

3r Espanya en curses de muntanya

10

Arnau Biosca Morell

 

1 classificat campionat de Catalunya d’autocròs

11

Ferran Julià Tous

CN Cervera

Campionat Catalunya fons indoor 3000 m.

lliure masculí junior 2 plata

• Campionat d’Espanya junior hivern 1500 m.

lliure masculí júnior or rècord campionat junior

800 m. lliure masculí júnior or rècord campionat júnior

400 m. lliure masculí júnior or

• selecció catalana Campionat d’Espanya federacions autonòmiques júnior

classificació conjunta or

classificació júnior or

• Campionat d’Espanya llarga distància p50

5000 m. lliure masculí júnior-2 or millor marca nacional

12

Guillem Masjuan Roca

CN Cervera

Campionat Catalunya hivern júnior

200 m. esquena masculí 18anys or

200 m. estils masculí 18anys bronze

100m esquena masculí 18anys or

200 m. lliure masculí 18anys plata

• Campionat Catalunya junior estiu

200 m. esquena masculí 18anys bronze

100 m. esquena masculí 18anys plata

100 m. lliure masculí 18anys bronze

• selecció catalana Campionat d’Espanya federacions autonòmiques júnior

classificació conjunta or

classificació júnior or

13

Ignasi Bernaus Blanes

CN Cervera

Campionat Catalunya hivern júnior

100 m. braça masculí 18anys bronze

800 m. lliure masculí 18anys bronze

400 m. estils masculí 18anys bronze

1500 m. lliure masculí 18anys bronze

200 m. braça masculí 18anys plata

• campionat Catalunya junior estiu

800 m. lliure masculí 18anys bronze

400 m. estils masculí 18anys plata

200 m. braça masculí 18anys or

14

Carla Torra Codina

CN Cervera

campionat Catalunya hivern júnior

100 m. braça femení 17anys plata

50 m. braça femení 17anys plata

200 m. braça femení 17anys or

• campionat Catalunya júnior estiu

100 m. braça femení 17anys bronze

50 m. braça femení 17anys bronze

15

Núria Caldera Quevedo

CN Cervera

lliga provincial Lleida plata

• Campionat Catalunya júnior estiu

800 m. lliure femení 17anys bronze

50m. esquena femení 17anys bronze

16

Abril Costa Bou

CN Cervera

Campionat Catalunya hivern júnior

50 m. braça femení 17anys bronze

• Campionat Catalunya júnior estiu

50 m. braça femení 17anys plata

200 m. braça femení 17anys bronze

17

Bernat Esteban Baquero

CN Cervera

Campionat Catalunya hivern júnior

400 m. lliure masculí 17anys bronze

200 m. papallona masculí 17anys bronze

1500 m. lliure masculí 17anys bronze

• Campionat Catalunya estiu júnior

400 m. lliure masculí 17anys or

800 m. lliure masculí 17anys bronze

200 m. papallona masculí 17anys bronze

400 m. estils masculí 17anys plata

1500 m. lliure masculí 17anys bronze

18

Oscar Díez Rodelin

CN Cervera

Campionat Catalunya hivern infantil

50 m. papallona masculí 15anys plata

• Campionat Catalunya estiu infantil

50 m. lliure masculí 16anys plata

100 m. lliure masculí 16anys bronze

50 m. papallona masculí 16anys plata

19

Mireia Gatnau Oliveras

CN Cervera

Campionat Catalunya hivern infantil

400 m. lliure femení 13anys plata

200 m. esquena femení 13anys plata

100 m. lliure femení 13anys plata

100 m. esquena femení 13anys bronze

20

Carla Carbonell Guim

CN Cervera

• Campionat Catalunya hivern aleví

200 m. esquena femení 13anys or

400 m. estils femení 13anys bronze

• Campionat Catalunya estiu aleví

200 m. esquena femení 13anys or

200 m. papallona femení 13anys plata

100 m. braça femení 13anys bronze

• selecció catalana Campionat d’Espanya seleccions autonòmiques edat escolar

classificació conjunta plata

classificació femení bronze

21

Sofia Datsenko

CN Cervera

Campionat Catalunya hivern aleví

400 m. lliures femení 13anys or

800 m. lliure femení 13anys or

• Campionat Catalunya estiu aleví

400 m. lliures femení 13anys plata

100 m. esquena femení 13anys bronze

• selecció catalana Campionat d’Espanya seleccions autonòmiques edat escolar

classificació conjunta plata

classificació femení bronze

22

Martí Ferrerol Sanou

CN Cervera

lliga provincial Lleida aleví 2005 or

• campionat Catalunya estiu aleví

200 m. lliure masculí 13anys bronze

23

Carla Grau Martín

CN Cervera

final territorial benjamina

200 m. estius femení 11,5 anys or

24

Equip aleví femení

CN Cervera

campionat Catalunya estiu aleví

4x100 estils femení aleví plata

25

Equip

Júnior

Femení

CN Cervera

campionat Catalunya hivern júnior

4x100 estils femení júnior plata

26

Relleu Júnior Masculí

CN Cervera

Campionat d’Espanya júnior hivern

4x200 lliure masculí junior bronze

• campionat Catalunya hivern júnior

4x100 lliures masculí júnior bronze

4x200 lliure masculí júnior plata

27

Ainhoa Benavente López

CN Cervera

Copa Espanya aigües obertes absoluta bronze

• campionat Catalunya fons indoor

3000 m. lliure femení absoluta plata

• campionat Catalunya aigües obertes

10km absoluta or

28

Andrei Marian Precup

CN Cervera

Sots campió de la lliga provincial de Lleida categoria prebenjamí

29

Equip sènior masculí

Club escola de futbol sala

Campions de la tercera divisió provincial

30

Equip benjamí

Club escola de futbol sala

Campions de lliga i copa provincial

31

Arnau Terribas

Centre excursionista de la Segarra

2n classificat al campionat de Catalunya d’escalada en bloc

32

Ramon Castellà

Centre excursionista de la Segarra

2n classificat a la lliga de curses de muntanya de la Noguera

33

Equip Junior masculí

CB Cervera

sots campions de Lleida

34

Equip cadet masculí

CB Cervera

Sots campions de Lleida nivell B i 3a posició al torneig TIM d'Andorra

35

Equip mini masculí

CB Cervera

Sots campions de Lleida nivell B, guanyadors al torneig TIM d'Andorra i guanyadors al Ludibàsquet de Vidreres

36

Equip mini femení

CB Cervera

Campiones de Lleida nivell B i guanyadores al Ludibàsquet de Vidreres

37

Equip

Truga Team

Campions lliga de ponent de curses atlètiques

38

Sergi Bernaus Tosquella

Truga Team

Primer individual de la lliga de ponent de curses atlètiques

39

Maria Bertran Sanou

Truga Team

Primera categoria junior femení de la lliga de curses atlètiques

40

Cesc Lacueva Lluelles

Truga Team

Primera categoria junior masculí de la lliga de curses atlètiques

41

PROPOSTES ENTITAT

Ramona Trepat

Kodokan

Dedicació al club i trajectòria al club durant 30 anys

42

Albert Vilardell

Club triatló Cervera

Per la seva temporada 2018 en les ultres de muntanya

43

Ramon Garriga

Escola de futbol

Per la seva dedicació a l’entitat

44

Club bitlles Cervera

Club bitlles Cervera

20è aniversari

45

 

 

 

 

PREMI AL FOMENT DE L’ESPORT CERVERÍ

Josep Maria Guàrdia

Penya ciclista

 

46